| razboinicman97 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o placa video noua! si nu stiu in momentul in care o cumpar imi va da si un CD de instalare a placii s-au trebuie sa instalez driverul de pe net? ( metionez ca eu cand am luat calculatorul de la magazin mi-a incurcat cdu-l de drivere) iar cand instalez windows-ul iau driverele de pe net.

Răspuns Câştigător
| danyel89 a răspuns:

Da,vei primi un cd cu driver, dar cd-ul va fi din luna in care s-a asamblat placa video, deci tot pe net vei gasi cel mai recent driver.
Atentie-descarca doar driverul de pe situl producatorului placii video

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Iti va da CD de instalare, dar de obicei sunt mai vechi. Ultima versiune o iei de la producator, cel mai indicat!

| Me2 a răspuns:

Vei primi CD de instalare, dar eu iti recomand sa iei ultimul driver, creste performanta placii video (de obicei)
La ce placa video te'ai gandit?