| gaby140 a întrebat:

Doresc sa transfer un older cu niste documente de pe un calculator pe altul. Are in jur de 50 de Gb. Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NAT0 a răspuns:

Cumperi un stick de 8gb si il tragi usor, usor.laughing
Sau urci folderul pe mega sau iei un stick de 64 de gb sau un hard extern sau incerci cu TW dar dureaza foarte mult.

| Ykuzo a răspuns:

Prin intermediul unui stick de capacitate mare de preferabil 16-32GB. Copiezi doar o parte din documente, o transferi și după copiezi restul și așa mai departe, sau dacă ai un Hard-Disk extern să le poți copia pe toate deodată. Alte variante cu site-uri web etc. sunt mai complicate și necesită mai mult timp.
Câteva variante diferite, găsite pe net:
https://playtech.ro/......culatoare/

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa le legi la acelasi router, atunci creezi un grup din care sa faca parte ambele calculatoare, formand o retea locala.
In Explorer marchazi sharing admis pentru folderul care doresti sa-l copiezi, iar de pe celalalt calculator vei vedea (la Network Places) si vei putea copia direct intregul folder.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un hdd extern si il pui acolo.