| pumpkinky a întrebat:

Doua calculatoare conectate la internet prin acelasi router,unul prin cablu, celalalt prin wi-fi se poate accesa browserul celuilalt? big grin Si cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica sa accesezi browserul? Sa vezi ce parole are salvate si istoria? Sau sa vezi ce browser foloseste?
Se poate sa vezi parole si chestii salvate daca ati facut si o retea, si ca celalalt calculator sa sharuiasca asemenea info in ea. pe vremea mea nu era asa internetul, si eram toti intr, o retea,'de 500 600 de insi. Era ceva revolutionar pe vremea aia, pentru ca internetul era scump,'doar ce trecuse pragu cu dial up, si toti astia 500, ne share-uiam ce avea fiecare nevoie, filme, muzica, le luai in 2-3 min.
Daca in schimb vrei sa vezi ce vede si celalalt monitor, si ca cealalta persoana sa nu vada, nu recomand team view cum spune cel mai sus, ca apare titai baneru in coltu din dreapta jos. Foloseste in schimb radmin. Sunt 2. unul pentru pc-ul gazda si unul pentru tine. Il configurezi frumos, iei ip,
Te duci la pc tau, bagi ip si atat, fara parola. intrii in pchappy
Softul asta e folosit in deosebi de patroni de magazine, sau multinationale, ca sa vada ce fac angajatii in timpul muncii pe pc, si fac controale aleatoriilaughing

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este un router "domestic", mai ieftin, atunci doar daca folosesti un sistem ca TeamViewer sau asemanator, eventual creezi un grup din care sa faca parte ambele calculatoare.

Daca router-ul tau este unul mai complex (de exemplu un calculator sau laptop care se poate seta ca hotspot, atunci acel calculator se configureaza ca server si restul retelei poate fi coordonat de pe el.

| RAY a răspuns:

Se poate dar e ilegal asa ceva

| flixbuster a răspuns:

Mergi aici: http://www.teamviewer.com/en/download/windows/

Descarci pe calculatorul "controlat" TeamViewer QuickSupport - buton albastru de jos pe care scrie DOWNLOAD QUICKSUPPORT. Il executi si vei avea nevoie de id/pass afisate pe ecran.

Descarci pe calculatorul "controlor" TeamViewer for Windows - buton verde de sus pe care scrie DOWNLOAD TEAMVIEWER. Il executi, ii dai Run fara install si Personal use acolo unde te pune sa alegi. Odata pornit programul, introduci id/pass afisate pe ecranul calculatorului "controlat".

Felicitari, daca ai facut totul corect acum poti opera de pe calculatorul "controlor" orice doresti (nu doar browser) de pe calculatorul "controlat".

| anonim_4396 a răspuns (pentru flixbuster):

Ii apare si lu celalalt pe pc, si daca ii da x, pa. SI daca il deschide la loc, parola se reseteaza. Google radmin happy

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am inteles ca vrea sa faca administrare nu spionaj. Poate ne lamureste...

| ziftode a răspuns:

Daca sunt pe aceeasi retea (router) iti recomand un vnc
sunt multe implementari
una gratis si buna e tightvnc:
https://tightvnc.com/
iti permite foarte usor sa controlezi alt calculator fara multa bataie de cap

insa atentie, solutia asta merge numai pe acelasi router, din afara nu poti sa intrii... prea usor

| Rd79 a răspuns:

In mod normal nu.