| Ionitaclau41 a întrebat:

Dragilor, am nevoie de ajutor, ca simt ca turbez.

Am creat un document in word, l-am modificat, el fiind in forma initiala in pdf. Sus imi apare un header si as vrea sa ii modific dimensiunea. Adica cand dau dublu click, imi ia foarte multe randuri. Daca sterg nu merge. Nu imi apare nici in lateral acea linie ca sa il pot modifica cum fac la marginile unei pagini. Ce sa ii fac? E prea mare.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Niciodata sa nu te bazezi pe conversia PDF in DOC(X) si invers, este garantat si inevitabil sa apara erori dupa conversie, deci degeaba incerci.
O solutie ar fi sa copiezi textul si restul intr-un fisier nou si sa il editezi separat.