| Mosto_Patrick_1998 a întrebat:

Dual-Core e o placă video foarte slabă,slabă, bună sau puternică?

Răspuns Câştigător
| VladAD4 a răspuns:

Daca te referi la procesor Intel Dual-Core si sa folosesti procesorul in loc de placa video atunci este destul de slaba pentru gaming. Cel mai bine este sa ai o placa video dedicata.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deocamdata, nici una.
Dual-core se refera la tipul microprocesorului, nici decum la placa video.

| Copila2016 a răspuns:

Dual core este o placă video dublă, este destul de puternică și poate rula jocuri de înaltă calitate.

| radubz a răspuns (pentru Copila2016):

Copile, mai bine taci ca vorbesti numai prostii. Dual core este inseamna doua nuclee si se refera la tipul de procesor si nu la placa video. Un procesor dual core este destul de invechit ca si design si cu putin ghinion abia iti vor merge playback-ul la video-uri pe Youtube, ca sa nu mai vorbesc de jocuri care se vor misca execrabil si cu un framerate de tot rasul.