| Cl3ar a întrebat:

Dupa ce am instalat driverele de la placa video nu imi mai merge cea de sunet (windows 7), Zice "NO AUDIO OUTPUT DEVICE IS INSTALLED"...in manager imi apare nVIDIA hd audio controller,placa de sunet e realtek, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Il reinstalezi din nou.
ai fortat cumva instalarea unui driver ce nu e compatibil cu sistemul tau?
cel mai sanatos e sa descarci driverele exacte daca stii ce componente ai
in caz contrar utilizeaza un program specific.
din cele free iti recomand slim drivers.

| Cl3ar explică (pentru gelu1970):

Da cand am vrut sa instalez placa video, o sa le dezinstalez si incerc asa

| gelu1970 a răspuns (pentru Cl3ar):

Ok. imi spui daca ai reusit.

| Cl3ar explică (pentru gelu1970):

Gata,am rezolvat.Era inchisa cea integrata din bios, nVIDIA lasand pornita propriu sistem de sunet, dar am activat-o, acum merge.Mersi pentru ajutor happy