| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am instalat un cooler nou pe procesor, calculatorul face de vreo doua saptamani fite si acum cand il pornesc procesorul se gandeste un pic iar apoi ia o pauza interminabila. E de vina sursa, coolerul, procesorul sau BIOS-ul? Inainte sa nu mai raspunda, mi-a cerut BIOS Restore prin USB. Va rog mult ajutati-ma daca puteti. PS: coolerul e rece

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai o fi rece saracu, ca daca nu o face contact cu procesorul cine sa-l incalzeasca? Ai schimbat pasta la procesor? Cooleru e montat cum trebuie? Are planeitate buna, face contact cum trebuie cu procesorul?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu nu văd ce legătura are bios-ul cu coolerul. Coolerul are legătură prin sursă, procesorul prin bios. Ori e de vină sursa ori coolerul.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Prin cooler ma refer la bestia care imi iese din carcasa, la elementi, la radiator, nu la fan... Fanul nu are nicio problema, se invarte, si oricum e mare, iar daca coolerul e rece fanul merge fara probleme. De mentionat ca calculatorul a facut ultima oara crash in timpul lui Battlefield 3 si al unei conferinte pe Skype.

| nestiangeorgecostin123456789 a răspuns:

De vina ar fi sursa asa am patit si eu si mi-am schimbat susra si o mers