| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce bag windows-ul, sunt anumite programe ( ma refer la orice tip de program) care trebuie bagate inainte sa ruleze pc-ul mai bine sau jocurile? Sau bag direct programele pe care le vreau eu?

4 răspunsuri:
| Apollo007 a răspuns:

Trebuie bagate ultimele drivere. Le poti cauta cu programe specializate gen driver magician sau le iei direct de pe site-ul producătorului. Spre exemplu daca ai un laptop scrii pe google drivers "asuss Xt32o36". Numele laptopului sau desktop-ul se găsește scris pe el. Alegi site-ul producătorului nu altceva, spre exemplu daca e Asus alegi pagina lu assus, daca e leovo alegi Lenovo si asa mai departe. Driverele sunt pentru mai multe: pentru placa video, sunet, wireless etc. Recomandat ar fi sa le iei pe ultimele si sa le instalezi pe toate. In jocuri conteaza in special driverul de la placa video

| Adutu69 a răspuns:

Baga driverul de la placa video si toate care iti necesita, le poti gasi cu ajutorul programului SlimDrivers, dar nu uita sa bagi si DirectX ultima versiune compatibila pentru PC tau.

| anonim_4396 explică (pentru Adutu69):

SlimDrivers? Aoleu...

| Adutu69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii unu mai bun, zi si mie