| ovidasmihai a întrebat:

Dupa ce caracteristici trebuie sa aleg un Routere Wireless?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai dupa conexiunea ta la internet(cablul de la procider, sa fie minim de 100mbps, daca nu se va restarta. Apoi wireless-u sa fie de banda n(150mbps) saau g(54mbps) sau altele. Apoi apare problema stabilitatii si altele. Zii si cati bani ai ca sa imi dau seama, poate iti recomand ceva

| PinkPanther a răspuns:

Dupa latimea de banda: daca el poate transmite maxim 50mb si tu ai net de 100mb, vei avea viteaza injumatatita, trebuie sa il iei cu viteza de banda egala sau mai mare dacat cea pe care o ai tu.
Raza de acoperire, vezi si tu cam cati mp are casa ta, sau la ce distanta de router vrei sa ajungi cu laptopul, si alege-l si in functie de asta.