| Claudia_3811 a întrebat:

Dupa ce downloadez un windows trebuie sa il pun pe cd sau pot sa-l instalez direct? sincer nu stiu ca nu am incercat!

13 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Ar trebui sa il scrii pe un cd sau dvd in functie de versiunea de windows pe care o ai pentru a putea instala corect, este recomandabil sa faci un clean install, care pune din nou toate driverele si fisierele, se stie ca instalarea cu update nu rezolva multe probleme iar computerul incepe sa se comporte anormal.
daca in schimb vrei sa instalezi o versiune mai noua poti sa montezi imaginea cu daemon sau alt soft care permite softuri virtuale si poti sa il instalezi ca pe orice alt soft.

| daniDeeDee a răspuns:

Windows Service Pack Final - nu-ţi trebuie cd-key la el.

Îl scoţi pe cd. Dacă nu îl booteaza apeşi F11 sau F12 nu mai ţin minte sigur. Şi de acolo te descurci.

| DeeAnna. a răspuns:

Claudia, am observat ca pui multe intrebari despre PC`ul tau si imbunatatirea lui.
Dar, de exemplu, raspunsurile intrebarii asteia are multe posibilitati.
Eu cred ca ar fi bine sa vorbesti cu cineva care se pricepe, cu cineva care vrea sa te ajute cu adevarat.
Mai bine intrebi cine te poate ajuta cu instalarea windows`ului.
Si atunci iti va raspunde cineva la toate intrebarile, si mai rapid, si mai sigur.
te-as ajuta eu, dar din pacate, nu ma pricep.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa il pui pe cd si sa il faci bootabil, adica cand dai restart sa iti booteze pe cd ca sa il poti instala.Cred ca poti cauta pe google cum sa faci toate astea, eu asa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti faci un cd bootabil cu el. Uite aici informatii despre cum sa faci acest lucru: http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall ieu sunt manu nu ma ajutati sa downloadez un windows ca fac orce sa il pun pe cd si sa marga va rog plissadlaughinghappy((happy(())happy((happy()laughingcryinglaughing
"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie pus pe cd. dar ai grija ce format il faciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se face sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il pui pe un cd si trebuie si codul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie un CD Bottabil si eu am incercat direct dar nu mergea network

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum il pun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal bah de ce nu a'mi apare partiton 1 cand ancerc sa fac un stick bootabil?crying uitati id meu de mes spendrups01 poate ma ajuta careva mersi big grin wave