| KoJo07 a întrebat:

Dupa ce perioada e nevoie sa iti schimbi routerul? Am unul destul de vechi, in jur de 6 ani jumate.
Merge bine, dar cand ar trebui schimbat?

8 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Daca merge bine, de ce sa-l schimbi? Si al meu are aproape 5 ani, nu-mi pasa de el cat timp isi face treaba.

| Panamax a răspuns:

Depinde ce furnizor de internet ai, ce viteza si daca routerul tine pasul.
Eu l-am schimbat de 3 ori in ultimii 2 ani.

| anonimg a răspuns:

Routerul se va uza singur. Sunt câte unii care au viteză mai mare la internet decât poate să ducă routerul. Ei se limitează singuri. Vezi să nu fi și tu printre aceștia.
Routerul trebuie să poată duce o viteză mai mare decât o oferă abonamentul.
De asemenea, viteza la internet ține și de performanța pc- ului, laptopului, telefonului, și nu doar a routerului.

| Iote a răspuns:

Il schimbi cand nu mai merge bine.

| flixbuster a răspuns:

Al meu are peste 10 ani. Merge perfect. Nu ma intereseaza upgrade la gigabit, nu am ce face cu el.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa perioada de defectare sau cand nu mai functioneaza satisfacator.
Si in acest ultim caz trebuie intai verificat daca nu furnizorul ar trebui intai schimbat...

| Clorox a răspuns:

Il schimbi cand vezi ca nu mai merge, de ce l-ai schimba?

| CM7YRE a răspuns:

"Trebuie" doar cand ai tu nevoie, de raza de actiune mai mare, sau securitate mai mare sau orice altceva ce ai tu nevoie si acesta nu-ti ofera.