| Alinutz1997 a întrebat:

Dupa ce schimb procesorul actual inter core 2 duo e7400 2.66 ghz cu in Intel core 2 duo e7500 2.93 ghz trebuie sa reinstalez windowsul sau doar driverul?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Procesorul este o alta piesa fizica care nu necesita reinstalare de Windows.

10 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Trebuie sa instalezi tot de la A la Z

| Alinutz1997 explică (pentru BostanDaniel1974):

Adica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, procesorul nu are driver iar, doar pune-l si va merge.

| Roxin a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

De ce sa reinstaleze tot, daca schimba doar procesorul fizic? Nu are nicio relevanta. E ca si cum ar adauga un RAM in plus.

| peperonies a răspuns:

Nu trebuie sa instalezi nimic daca schimbi procesorul. il bagi pe ala nou si merge.

| mudokins78 a răspuns:

Ai grija la pasta termoconductoare!

| razvan233 a răspuns:

Windows-ul va trebui sa fie schimbat complet.
Astfel nu iti va mai porni PC-ul, adica nu iti va boota windows-ul.

| GPA a răspuns:

Driver-ul pentru procesorul se citește automat, nu există driver pentru procesor, pentru că windows-ul îl recunoaște după remontare.
Nu ești nevoit să reinstalezi windows-ul și să formatezi hard-ul.

| Roxin a răspuns (pentru razvan233):

De unde scoateti astea? Cum sa nu boot-eze? Boot-ul il face procesorul?

| razvan233 a răspuns (pentru Roxin):

Nu, dar odata ce ai avut windows-ul instalat, va recunoaste tot procesorul cel vechi.