| Marian3rd a întrebat:

Dupa deblocarea procesorului Phenom 960T trebuie reinstalat windows?
Intreb asta pentru ca mie mi se blocheaza bootarea de pe SSD la sigla windows atunci cand sunt activate 6 nuclee si nu merge nici cu 5!
Pe windows 7 am schimbat procesoare si nu a fost necesara reinstalarea, dar acum nu tine de schimbare fizica de aceea astept parerii opinii si idei de la cunoscatori!

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu trebuie reinstalat nimic. Daca nu-ti booteaza inseamna ca procesorul are 2 dintre cele 6 nuclee defecte. Asta e, ai avut ghinion. Nu e stabil Hexa. Nu e problema, e suficient si Quad atata timp cat nu lucrezi in programe de modelare 3d.

| Muresan_Filip_1996 a răspuns:

Incearca sa iti faci update la bios. Daca nu merge nici asa inseamna ca nu poti face unlock.