| Razvan22 a întrebat:

E adevarat ca daca folosesc un router wirrles scade viteza de la internet?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Cine zice asta?
Viteza de la internet scade la PC spre exemplu dacă te conectezi și cu telefonul la router în plus.
Adică, scade când se împart vitezele iar dacă doar PC-ul este conectat la router n-are treabă.
Dacă vrei să ai rețea wireless în jur (jurul camerei spre exemplu) și n-ai router folosește Bzeek.
http://www.go4it.ro/......s-5074946/

2 răspunsuri:
| CRC98 a răspuns:

O sa iti mearga bine daca esti conectat numai la calculator si nu pe mai multe ca dupa aia se imparte la cate sunt!

| xBrokenArrow a răspuns:

Depinde, reteaua wireless permite o viteza de transfer de pana la 11Mbs...deci daca providerul tau nu ofera mai mult de atat nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru scaderea vitezei de la internet.