| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat oare? Eu am instalat mai demult un program asemanator cu ccleaner sau Advanced System Care si intr-adevar mi-a curatat registrele si alte lucruri nefolositoare pe care le-a mai detectet in calculator, dar dupa nu prea mult timp de la folosirea lui mi-a incetinit mult calculatorul sau windosul. Oare a fost din cauza unui virus, ca antivirusul pe care il aveam nu a detectet nimic sau acele programe chiar nu sunt bune si iti fac calculatorul mai vulnerabil? Atunci am reinstalat windosul ca mi se dereglase mult, dar intreb pentru ca vreau sa stiu daca mai merita sa pun un astfel de program sau nu. Eu ma gandesc sa imi instalez Advanced System Care Free, merita oare sa ma ostenesc sau chiar imi imbunatateste "lucrurile" din calculator. Va multumesc pentru raspunsuri!

3 răspunsuri:
| Vasi_2046 a răspuns:

CCleaner nu-ti dauneaza cu nimic, sau ATFCleaner si nici nu-ti face calculatorul mai vulnerabil. Era bine daca spuneai ce program ai folosit, nu toate fac ceea ce promit, e usor sa scrii pe un site ca are increderea a 35 milioane de useri. Iar incetinirea calculatorului se intampla din numeroase motive. Asta isi poate da seama cineva specializat dupa ce examineaza calculatorul.

| unbaiat a răspuns:

Orice curatitor de registri e bun doar ca are un efect mai mult psihologic, pentru ca sterge prea putine resturi din sutele de mii de registri care se aduna cu timpul.Ideal ar fi sa nu mai instalezi si sa dezinstalezi programe si jocuri doar asa ...sa vezi cum sunt.

| 1968 a răspuns:

Instaleaza TuneUP Utilities 2008 e fff bun.