| MDE94 a întrebat:

E bine daca scot ambele capace de la carcasa(pc)? ma gandesc ca poate acela din partea placii de baza trebuie lasat acolo, vreau sa mai reduc temperatura si altfel nu mai stiu cum

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

E si bine e si rau. E bine ca, intr-adevar se reduce temperatura simtitor. Dar se aseaza de doua ori mai mult praf ca de obicei si asta dauneaza sistemului, pentru ca praful poate fi foarte periculos uneori.

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Nu e nimic rau daca scoti ambele capace, temperatura va scadea, dar se va pune praful mai usor. Ce temperaturi ai la CPU, placa de baza? Temperatura la CPU poate fi scazuta daca pui niste pasta termoconductoare, iar la placa de baza-cu siguranta ai loc pentru inca un ventilator.

| Reek54 a răspuns:

laughing Daca scoti capacele vei creste temperatura la componente, daca le lasi asa cum sunt, in unitate va fi o ventilatie mai mare, deci. lasale asa.