| marcel_cazan a întrebat:

E bine sa faci update la bios sau nu? Am un Dell si mi-a aratat jos ca a aparut un update la bios. Ei spun ca e recomandat sa il fac, insa nu stiu sigur daca e ok. Voi ce spuneti?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Din principiu, primul lucru pe care il fac al orice sistem pe care il re-instalez este BIOS Update. Unii zic ca daca nu ai probleme sa nu faci update de BIOS ca e riscant. Eu aleg de fiecare data sa il fac. Singurul risc e la desktop daca iti cade curentul in mijlocul update-ului de BIOS dar mai nou au dual BIOS placile de baza (tin doua copii de BIOS) si se scrie doar un BIOS, daca moare si nu poate porni trece automat pe copia de siguranta. Nu toate au asa ceva dar mai sunt si alte masuri de protectie.