| AdrianMat22 a întrebat:

E bun acest laptop?
Bugetul il am de 1500 de lei.Si as vrea sa cumpăr un laptop care sa navigheze repede si sa meargă decent jocurile. Notebook / Laptop Lenovo 15.6" IdeaPad 320 IAP, HD, Procesor Intel® Pentium® N4200 (2M Cache, up to 2.5 GHz), 8GB, 2TB, GMA HD 505, FreeDos, Onyx Black.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In ideea de 1500 ron poti lua ceva "mai bun" X541UA: http://bit.ly/2VHaeHO pe partea de procesor, placa video (ai 4 gb ram dar e ok-ut, upgradabil). In rest, ai putine de unde sa alegi. Daca vrei sa iti ruleze jocurile, spune-mi ce jocuri si in ce fps-uri le vrei. Preturile pornesc de la 1.500 pe o placa video dedicata, te duci la 2500 minimum daca vrei ceva "bun".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop-urile nu sunt pentru jocuri.
Nu conteaza configuratia laptopului. Eu am i7 si se misca ca curu.
Pentru ca e destul de vechi, are praf in el, si se incinge imediat.
O sa mearga un an asa, sa te joci cat de cat pe el, apoi se duce dracu happy
Mai bine iei un desktop, daca vrei pentru jocuri.

| user1337 a răspuns:

Eu zic mai bine sa te orientezi spre un second hand la banii ăștia... Lenovo mie mi se par cam sub orice critica. (Am Lenovo de 2 ani). Nu își merita banii. Nici ei, nici HP.