| MoonWolf a întrebat:

E bun calculatorul asta cu cerintele:

Tip procesor Intel Pentium G6950 2x2, 8ghz, 3mb smart cache, socket procesor i3/i5. Detalii cpu aici.
Memorie RAM (MB) 4096 ddr3
Capacitate HDD (GB) 320
Viteza de rotatie HDD (rpm) 7200
Interfata HDD sata
Tip unitate optica Dvd rom
Tip carcasa tower
Porturi 1 x RJ45 10/100/1000 MBit/s Intel® 82578 DM
video Intel Hd Graphics 1759 mb share
2 sloturi pci express disponibile;
sunet Realtek ALC663

Intel® Q57
Raid 1/0
2 x PS2
14 porturi usb 2.0
1 x Paralel
1 x Serial
Cablu de alimentare Da
Tastatura
Mouse optic

Va rog sa-mi spuneti detaliat de ce

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Nu ai mentionat procesorul si suma pe care intentionezi sa o platesti pentru aceasta arca a lui noe. Este prima generatie de chipseturi de la Intel (are undeva la 6 ani vechime daca imi aduc aminte bine). 4gb ram este bare minimum pentru sistemul de operare (luam in calcul windows 8.1, orice altceva nu are rost sa fie bagat in seama). Mouse si tastatura are toata lumea. Lipsa placii video este un mare minus.

Personal, daca dai mai mult de 500 lei pentru pcul asta iti iei o mare teapa (presupun ca are un i3 sau un pentium [preferabil] sau celeron [sper nu].

| Eduard619 a răspuns:

Nu este recomandat pentru gaming spune-mi o suma si eu o sa-ti spun ce poti sa cumperi de suma aia

| Iuliancik77 a răspuns:

Ii ft. bun

| Mihneaceldestept2005 a răspuns:

După mine este foarte bun, nu cred ca mă insel.