| xGamerZ212 a întrebat:

E bun de ceva windows 10? dar 8? e mai bun ca 10? ce imi recomandati? am i3, 4 gb ram, Intel hd 3000, de 2 gb, sa fie bun si pentru ceva jocuri si pentru browsing

7 răspunsuri:
| OAly a răspuns:

Recomand windows 10

| RAY a răspuns:

Windows 10

| Gizăz a răspuns:

Recomand 7 pe 64 biţi. 10 e bun şi ţi-ar merge, dar părerea mea e că nu prea are rost fără măcar 6 GB RAM. Făra 8 sau Vista. Alea-s praf.

| xSega a răspuns:

Dintre cele doua pe care le-ai enumerat 10 e mai bun dar pentru jocuri Windows 7 funcționează cel mai bine

| Iunix a răspuns:

Eu am windows 7.

| GPA a răspuns:

Windows 8 a fost un eșec pentru Microsoft, la fel ca și cu Windows Vista.
Daca vrei cu adevărat un sistem curat și stabil, ai de ales dintre windows 7 și Windows 10.
Recomandarea mea ar fi să instalezi Windows 7, chiar daca Windows 10 este mai "avansat". Componentele pc-ului tau sunt destul de slăbuțe. Placa video este Intel, nu te gândi că dacă este de 2 g îți duce jocurile pe maxim laughing. Plăcile video de la Intel sunt foarte prost concepute și slabe.
Cei 4 g ram îți sunt sa zicem suficienti pentru Windows 10, dar îți recomand Windows 7.

| sergiu_9343 a răspuns:

Windows 10 este cel mai bun Windows pentru jocuri, e foarte bine optimizat și poate rula toate jocurile( poți rula jocuri în modul Windows 95, 98, XP, Vista, 7, 8) ceea ce te va ajuta să rulezi de la cel mai vechi până la cel mai nou joc. Problema la tine apare pe partea de hardware acolo unde placa video și procesorul nu te vor ajuta să rulezi jocuri pretențioase (cu cerințe de sistem mari ).