| eduardos123 a întrebat:

E bun pc asta ce jocuri merg pe el happy
Calculator Mini-Tower Dell Optiplex 755 Intel Core 2 Duo 2. 33GHz, 2GB RAM, 160GB HDD + placa video nVidia GeForce 210 1GB GDDR3 64bit.
Socket: LGA 775
Tip procesor: Intel Core 2 Duo
Tip memorie: DDR2
Capacitate hard disk: 160 GB
Model procesor: E6550
Standard: PC2-6400
Viteza de rotatie: 7200 rpm
Unitati optice: DVD+/-RW

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu ai cm sa pui crossfire deoarece nu permite hardware-ul.
4story undeva la low-(poate cu noroc mediu).
wow o sa il rulezi cu greu pe low.
Ala e un sistem slab, si vechi, si nu e destinat deloc jocurilor. Ala e un sistem pentru naviat pe internet, office, in nici un caz jocuri. sa nu mai zic, ca in 1080p pe youtube o sa faca figuri.
Iar sa incerci sa dai update-uri efectiv nu merita. Vad ca e 600 lei sistemul. mai ai rabdare, macar la 1000 lei... Si iei sistem nou, componente mai performante, sau undeva la 1400 lei daca vrei mai multe jocuri.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E putin cam batranel si nu merg prea multe jocuri deoarece gpu-ul este slab spre foarte slab.

| eduardos123 explică (pentru sltlp):

Zi cev jocuri apropo merge wow 4story si crossfire? zi ceva jocuri mai noute ce merg fluent macar pe low si iti dau funda

| sltlp a răspuns (pentru eduardos123):

Nu ai cm sa pui crossfire deoarece nu permite hardware-ul.
4story undeva la low-(poate cu noroc mediu).
wow o sa il rulezi cu greu pe low.
Ala e un sistem slab, si vechi, si nu e destinat deloc jocurilor. Ala e un sistem pentru naviat pe internet, office, in nici un caz jocuri. sa nu mai zic, ca in 1080p pe youtube o sa faca figuri.
Iar sa incerci sa dai update-uri efectiv nu merita. Vad ca e 600 lei sistemul. mai ai rabdare, macar la 1000 lei... Si iei sistem nou, componente mai performante, sau undeva la 1400 lei daca vrei mai multe jocuri.

| DeyCj a răspuns:

Nu o să mai facă față la jocurile actuale, din cauza plăcii grafice care numai pentru gaming nu este ci cel mult editare grafică low-end (sub amator) sau multimedia(prezentări, proiecții video, etc), la care se adaugă memoria insuficientă, iar upgrade-ul este destul de scump(un modul de 2 gb ram DDR2 este undeva la 100 RON) și nu se știe cum e sursa de alimentare.
Deci în caz de upgrade costurile sunt destul de mărișoare, chiar dacă placa de baza suportă upgrade să zicem la 4 Gb ram.Pentru gamming va trebui să adaugi o placa grafică cum trebuie, ceea ce te va costa cel puțin 300 lei la care se mai adaugă încă un 100 lei ram-ul plus încă vreo 50-100 o sursă de alimentare care să ducă noul upgrade.Deci cu 300-400 lei plus upgrade-ul ce îl vei mai face pentru ca să semene cît de cît cu un gaming station îți faci din piese noi o unitate de gaming ce va suporta toate jocurile actuale. Dacă vrei îți fac o configurație ca să îți faci o idee.