| sokey a întrebat:

E bun pentru gaming?
Procesor: Intel(R) Pentrium(R) 4 Dual Core CPU 3. 00GHZ
Ram: 2gb
Placa video: Nvidia GeForce GT610 2GB

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Este mai slab compu' dar ar mai merge să tragi de el vreo 2 ani (maxim), însă să nu te aștepți să joci Crysis 3 la grafică maximă (probabil doar la minim). Este bun pentru jocuri mai vechi. Unul decent, cât de cât dedicat gaming-ului și pe care să nu trebuiască să-l schimbi pentru câțiva ani te-ar ajunge la vreo 2000 lei doar unitatea centrală. Poate ai putea să scoți mai ieftin pe la 1500 dar acesta ar fi depășit de cum l-ai lua și ar trebui înlocuit mai repede. Eu am investit toamna trecută 2300 într-o jucărie care rulează Crysis 3 cu 30-35 fps cu setările la maxim (mai puțin anti-aliasing-ul care este la 4, cu el dat la maxim scad framurile la 20-25). Dacă vrei îți dau specificațiile, însă dacă ți-l iei mai târziu nu o să mai conteze deoarece piese noi apar tot timpul.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, daca e vorba de jocuri pana prin 2005...

| KodrutZ a răspuns:

E praf. Mai bine iti iei un PS2...

| Marcian a răspuns:

Asta este cam low-end. Cam ce buget ai?

| sokey explică (pentru Marcian):

Nu prea am...

| KodrutZ a răspuns (pentru sokey):

Este mai slab compu' dar ar mai merge să tragi de el vreo 2 ani (maxim), însă să nu te aștepți să joci Crysis 3 la grafică maximă (probabil doar la minim). Este bun pentru jocuri mai vechi. Unul decent, cât de cât dedicat gaming-ului și pe care să nu trebuiască să-l schimbi pentru câțiva ani te-ar ajunge la vreo 2000 lei doar unitatea centrală. Poate ai putea să scoți mai ieftin pe la 1500 dar acesta ar fi depășit de cum l-ai lua și ar trebui înlocuit mai repede. Eu am investit toamna trecută 2300 într-o jucărie care rulează Crysis 3 cu 30-35 fps cu setările la maxim (mai puțin anti-aliasing-ul care este la 4, cu el dat la maxim scad framurile la 20-25). Dacă vrei îți dau specificațiile, însă dacă ți-l iei mai târziu nu o să mai conteze deoarece piese noi apar tot timpul.