| Sonia822 a întrebat:

E cineva capabil sa-mi dea un raspuns lamuritor la paypal? Trebuie sa platesc o factura catre un comerciant din strainatate si vrea prin paypal. Ce presupune crearea unui cont paypal? Pot folosi cardul meu bancar? Imi va retrage apoi comision lunar? Se poate dezactiva dupa aceasta plata?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Un cont PayPal faciliteaza platile online. Pentru a primi si trimite bani, nu mai e necesar cont IBAN sau datele cardului, se poate face pur si simplu cu o adresa de email. 2. Contul PayPal functioneaza doar cu card si/sau cont bancar. 3. Nu ti se va retrage comision lunar, doar ca exista taxa de tranzactie. 4. Se poate dezactiva oricand la Setari -> Close account.