| Ionutalsescea a întrebat:

E de ajuns un SSD de 120GB pe un laptop cu maxim 5 programe si league of legends? Precizez ca pastrez si HDD de 1terra, iar SSDul il montez in locul DVD Writerului

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu vrei să ai și vreo arhivă vastă de filme sau muzică, e ok

| Daniel323 a răspuns:

Daca stii sa-l configurezi este ok, daca nu, este inutil.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Daniel323):

Sa nu exageram. Oricit de prost ar fi configurat, un SSD e net superior unui hard mecanic ca si disc de sistem. Ce e mare fis de configurat? Sa ii activezi AHCI si TRIM?

| Daniel323 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa puna doar Win pe el si restul pe hd-ul de 1T.
Atunci se vede diferenta.
Daca pune cateva filme pe ssd, si are spatiu 700G pe celalalt nu a rezolvat nimic.