| Furnicuta000 a întrebat:

E diferenta mare intre HD si Full HD la televizoare? As vrea sa cumpar un televizor si orientandu-ma dupa buget mi-au picat ochii pe 2 de la LG. Dar cel la care scrie ca e Full HD si e mai scump am vazut recenzii in care oamenii spuneau ca imaginea nu e chiar asa buna. La cel HD erau recenzii in care mai toata lumea lauda imaginea. In plus la cel Full HD se pare ca sunetul nu e asa de bun. Ma ajutati sa aleg unul? Ma intereseaza sa mearga bine pe Netflix si Youtube dar si cat de cat pe partea de cablu.

https://m.emag.ro/......D8DRVFBBM/

https://m.emag.ro/......DGSW8QBBM/

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e diferenta mare, e chestie de propaganda sa minta oamenii sa plateasca si sa faca bani

| Holiday a răspuns:

Al doilea clar, dar cum sa-ti iei TV alb?!

| Furnicuta000 explică (pentru Holiday):

Zici ca e mai ok cel de 899 lei?
E chiar frumos tv alb happy

| Holiday a răspuns (pentru Furnicuta000):

Scuze, am deschis link-urile invers. Ala Full HD. O fi misto alb pana se jegareste. Si sigur intr-un an n-o sa mai poti scoate mizeria de pe carcasa alba.

| PyRoMaNc3r a răspuns:

Nu e nici o diferenta boss, ca am fost la varumeo si csz a lui se vede mai bine si eu am 4k el are hdmi dela si tot la el se vede mai bine.

| Furnicuta000 explică (pentru PyRoMaNc3r):

Nu cred ca e nevoie sa faci misto?

| imajerec a răspuns:

E o diferenta destul de sesizabila intre 720p si 1080p in special cand redai continut media de pe USB in format full hd