| bubu12234 a întrebat:

E greu sa te acomodezi pe IOS daca incerci pentru prima data, dupa multi ani pe Android?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, aveam un s6 si apoi am trecut la iphone 6. E o diferenta foarte mare, imi place mai mult, se misca mult mai repede, intrii mai usor in aplicatii, e mai stabil. Eu nu mi-as mai lua Samsung. Un Samsung dupa 2-3 ani te rogi de el sa mearga si un iphone dupa 5-6 ani merge ca nou, adica e mai trainic, bineinteles bateria e cea care se degradeaza in timp indiferent de telefon.
Astea sunt concluziile mele, poate unora le place mai mult Androidul.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cand mi-am luat primul produs Apple am cautat pe YouTube: "How to use an iPhone". Serios laughing Sunt ceva diferente si nu iti dai seama imediat de ele...

| bubu12234 explică (pentru Bondarel99):

Dar este mai bun? folosesc la vorbit putin, ocazional sms si internet daca e nevoie, cautari pe google si retele de socializare. zic eu ca mi-ar fi comod IOS.

| bubu12234 explică (pentru Bondarel99):

Bateria am inteles ca e problema, dar ma gandesc ca o zi tot tine, in conditii de utilizare normale.

| Bondarel99 a răspuns (pentru bubu12234):

Da, este, dar comparand cu s6 care avea o baterie de tot rasul (toti se plangeau de asta), e mai ok. Bineinteles ca un J5 tine de 2-3 ori mai mult cred...
Oricum te tine o zi daca nu il soliciti cu jocuri.

| bubu12234 explică (pentru Bondarel99):

Nu ma joc deloc pe telefon, deci o sa tina

| Bondarel99 a răspuns (pentru bubu12234):

Da, aveam un s6 si apoi am trecut la iphone 6. E o diferenta foarte mare, imi place mai mult, se misca mult mai repede, intrii mai usor in aplicatii, e mai stabil. Eu nu mi-as mai lua Samsung. Un Samsung dupa 2-3 ani te rogi de el sa mearga si un iphone dupa 5-6 ani merge ca nou, adica e mai trainic, bineinteles bateria e cea care se degradeaza in timp indiferent de telefon.
Astea sunt concluziile mele, poate unora le place mai mult Androidul.

| iAMVi a răspuns:

Eu am umblat pe un ios, acum 4 ani, modelul ala vechi ce-i drept dar n-am avut probleme, singurele lucruri care ma incuracau era ca nu stiam la setari unde ce si cum dar dupa o luna doua deja stii totul...

| Feyenooord666666 a răspuns:

Nu,iti ia 1, 2 zile dar multa lume il lauda. Incearca si vei vedea.