| KillerMafiotul a întrebat:

E legal sa folosesc numele unor companii intr-un joc pe care vreau sa-l vand? dar nume de oameni?

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, nu poti. Dar e mult mai usor sa inventezi nume sau daca e prea greu pentru tine atunci modifica niste litere... gen mai pune de la tine o litera la mijloc sau o terminatie la numele acelei companii sau nume de om.

6 răspunsuri:
| KenNine a răspuns:

Din cate stiu la companii da, 100% ilegal.Dar la nume doar daca e o jicnire sau defaimare.Dar daca vrei sa vinzi ceva in numele cuiva e ilegal.

| viperra a răspuns:

E ilegal, trebuie sa platesti o suma de bani pentru drept de autor.

| WLMA a răspuns:

Dacă numele companiei e marcă înregistrată atunci da, e ilegal și poți fi dat în judecată pentru defăimare, la fel și cu nume de oameni. Vezi "Rockstar vs Lindsay Lohan".

| FlyProject554 a răspuns:

Nu e ilegal
am facut si eu asta

| BJK1903 a răspuns (pentru FlyProject554):

Ai citit in stele si ai vazut ca nu e ilegal? laughing

| BJK1903 a răspuns (pentru BJK1903):

Nu e ilegal*