| andrefrancais a întrebat:

E nesănătos pentru PC daca instalez 2 sisteme de operare?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cantitatea de RAM conteaza doar daca rulezi unul sau mai multe Os-uri, "virtual" in VirtualBox sau VMware Player.

In rest, poti instala cate sisteme doresti, in dual boot, si la pornire iti va aparea sa alegi sistemul dorit.
Daca vrei sa ai control mai avansat (sa schimbi ordinea de listare sau numele lor), folosesti EasyBCD.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, doar sa fie pe partiti diferite

| sierra1 a răspuns:

N-are nimic, dar chiar nimic!

| gabicoo a răspuns:

Daca ai destul spatiu pe el nu e nici o problema.
Periculos e sa ai doi antivirusi pe acelasi PC.

| JustCosmin a răspuns (pentru gabicoo):

Daca sunt doua programe antivirus, se vor anula intre ele, pentru ca ar fi un cosum de resurse prea mare si nici una nu ar putea sa ofere siguranta necesara. Daca este vorba de un program antivirus si unul de optimizare, atunci e alta poveste si asa treaba merge.

| Uvox a răspuns:

Poti sa ai oricâte sisteme de operare, spatiu pe disk sa fie.
Nu are legatura cu memoria RAM ca nu le poti rula în paralel decat virtual.
Deci nu este "nesanatos".

| AlexDarius3 a răspuns:

Trebuie sa ai multa memorie ram pentru asta ca sa nu mearga greu.