| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a întrebat:

E normal ca o sursa sa se incalzeasca si sa se simta prin carcasa? Precizez ca nu se incalzeste extrem de rau.
Se incalzeste mai mult la gaming si vine miros de caldura, sursa e noua.
E ceva normal sau are probleme sursa?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Da
intre sursa si carcasa nu exista nici o ventilatie
moment in care toata caldura se propaga binemercic prin metalul carcasei care e bun conducator de cadura (metalul)

cand te joci consumul din placa video creste de 2-5 ori
si merge pana la un cosum mai mare in tot calculatorul de 3-4 ori
in plus daca te joci CS (oricare versiune) procul nu mai e folosit, dar daca te joci orice cu AI (orice rpg, mmorpg, gta, wow, etc.) atunci si procul se foloseste in draci, care creste consumul

insa daca "miroase a cadura" atunci e frig in camera la tine, FRIG RAU, ai bani de computador de gaming dar e frig in draci... KINKY!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal.

| MagicOneT a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca, d-asta are si un ventilator, pentru a disipa caldura. Si da, se incalzeste mai mult in gaming pentru ca este solicitata, debiteaza mai mult curent componentelor.