| Lovelypeaches100 a întrebat:

E normal ca televizorul meu sa aiba ‘pete’ dupa cateva ore de folosinta? Adica sunt pe Youtube si pe fundal imi arata chenare din de la alte videoclipuri(nu doar), sunt foarte incetosate, nu sunt chiar asa de vizibile, dar se observa. Am televizorul de 2 ani jumate. E 4k LED Samsung din 2017

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mie-mi suna a burn-in, fenomen care se intampla numai la OLED-uri. Sigur este un simplu LED sau ai OLED?

| PainTech a răspuns:

Burn in.
Se întâmplă când o imagine statică nu e schimbata mult timp pe ecran.

Ai putea pune o poza undeva?