| Dragos7899 a întrebat:

E ok 100mbps la ps4, am înțeles ca 100mbps sunt 12 mbs

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Este de vreo 10 ori mai mult decat iti trebuie pentru orice consola din ziua de azi, anumite jocuri care downloadeaza o sa aiba timpul de download undeva la 40minute in loc de 20-25minute pe gigabite, si cam atat

trebuie sa intelegi un lucru, asta e unul dintre EXTREM DE PUTINELE LUCRURI in care rrominica e mai buna decat restul lumii, daca nu ai de downloadat, ti-ar merge si daca ai intra pe 3g (nu 4g), si sunt tari din lumea asta INCLUSIV AMERICA unde internetul de 100mbps e doar un vis, majoritatea au un adsl de 8mbps si vreau sa spun OPT mega BITI pe secunda, nu mega bytes, adica de peste 12 ori mai putin decat tine, si e doar un vis pentru ca aici te costa 8euroz pe luna, acolo adsl-ul ala costa 40$ pe luna, 100mbps sau gigabyte ar costa de ar usca

de ce am scos toata polologhia de mai sus, ca sa te fac sa intelegi: in nici un caz o consola nu are nevoie de net in rautate, pentru ca s-ar reduce DRASTIC numarul de clienti

sper ca te-am convins tongue

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

La 100 Mbps poti vedea 4K 3D, eventual e suficienta largime de banda pentru doua vizionari simultane (socotind ca 4K simplu de pe YouTube are nevoie de 20 Mbps, in orice caz peste 13 Mbps).

| Dragos7899 explică (pentru doctorandus):

Și pentru xbox one s este ok atât?

| Dragos7899 explică (pentru doctorandus):

Eu vreau pentru jocuri nu pentru yt

| doctorandus a răspuns (pentru Dragos7899):

Pentru jocuri e suficient "broadband" (orice e mai bun ca 56 kbps).

| SalutCeFaceti a răspuns:

E foarte ok pentru o consola. GTA 5, de exemplu, cu 60 GB offline si 30 online, ti se va incarca (asta si in functie de reteaua ta de acasa si de cati utilizatori mai fac asta odata cu tine) in MAXIM 15 minute, un joc foarte mare, de altfel. Sper ca te-am ajutat.