| Cătălin11 a întrebat:

E vreo diferenta de GPU intre S3 Mini Value Edition i8200 si S3 Mini i8190? A m vazut ca la descriere pe unule site-uri la i8200 ba nu scria nimic despre GPU, ba scria ca este Mali-400 (acelasi ca si la i8190), ba ca este un vivante gc1000 (vreau sa stiu daca este mai bun decat Mali-400?). Deci in afara de asta singura diferenta este ca i8200 are procesor de 1.2 Ghz dual-core Cortex A9 si Android 4.2.2, iar i8190 are procesor 1 GHz dual-core Cortex-A9 si Android 4.1; sau mai sunt si alte diferente? Care dintre acestea este mai bun?
Funda pentru toate 3 raspunuri!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

As merge pe varianta clasica. Nici unul nu straluceste ca si performanta, iar daca pe viitor o sa vrei custom rom vreodata, macar s3 mini suporta, iar s3 mini VE nu prea.