| daceparereaveti a întrebat:

E vreo problema daca imi incarc telefonul cu alt incarcator dar cu aceeasi putere ca cel original? Dauneaza bateriei?

Răspuns Câştigător
| GigiMD a răspuns:

Salut, nu e o problema, atat timp cat parametrii OUTPUT coincid sau sunt aproximativ aceiasi. Ma refer la A(amperi) sau ma(miliamperi), V (volti). Pentru telefon optimal este 5V si 1A (1000mA)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti incarca si de la USB-ul din calculator, dar incarcarea poate dura 2-4 ori mai mult timp (curentul este limitat sub 500mA).

| octav005 a răspuns:

Nu este nici o problema. incarcatorul trebuie sa fie de 5v. si nu mai mare. amperajul cu atat mai mare cu atat mai bine

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu. Eventual poate dura mai mult incarcarea.

| UserulAnonim a răspuns:

Nu-i problema, atata timp cat are acelasi amperaj, care ar trebui sa fie scris sub incarcator