| LoveeMakeup9 a întrebat:

Ecranul telefonului meu nu se mai aprinde! Nu este descarcat.Ma sunat o prietena si am putut vorbi, pot si suna dar ecranul telefonului e complet NEGRU! Ajutooooor!

Răspuns Câştigător
| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns:

Buna Sarah, si eu am patit asa cu telefonul meu, vreau sa-ti spun ca trebuie sa il duci la reparat, de ce? Pentru ca nu mai face contact telefonul cu ecranul.Mergi cu mama sau cu tata tau, si mergi si intrebi unde poti repara telefonul, intrebi pe prietenii tai si mergi la reparat, iti spune care e problema, dar sincer eu cred ca e de la ceva fir care nu face contact telefonul cu ecranul nu stiu, in fine bafta:* (mai bine cumpara-ti altul nou, din cauza ca 2-3 milioane costa de reparat, iti iei unul cu butoane sau cu,, taci scrim '' dar sa fie de la LG, e o firma destul de buna iar pe mine telefonul m-a tinut 2 ani jumatate deci se merita 4, 5 miloane

| axeldavid a răspuns (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Taci scrim- ce limba este asta.

| skaterboi2002 a răspuns (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Touchscreen!

10 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Trebuie sa il duci la reparat probabil s-a desprins un fir.

| andreigroza19 a răspuns:

Mergi la cineva care se pricepe.Si eu am avut aceeasi problema doar ca la mine se facea alb dar puteam vorbi la el.Imi era spart display-ul.Trebuia inlocuit...

| LoveeMakeup9 explică:

Serios... Ce link ii asta cu muzica populara! Crede-ma nu ma ajuta!

| Smekerutzul a răspuns:

Schimba-l!

| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns:

In fine taci-scrim e un telefon pe senzori dar in fine Sarah ti s-a desprins contactul de la ecran cu tastatura.Si eu am patit asa pe telefonul meu (nu cu taci-scrim alexdaiv ok)?

| olga13surugiu a răspuns (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Dar cit costa sa il restabilesc ca am patit si eu asta azi cu telefonul

| Bogdanel_Bodo_1992 a răspuns:

La unele telefoane firele sunt PLUG&PLAY! Uneori firele astea pot iesi cu usurinta la o izbitura mai zdravana, dar:Este foarte usor de pus inapoi (PLUG)daca te pricepi la telefoane si sa stii sa il desfaci fara sa rupi alte fire sau alte prostioare la el1

| Alexandru_Ionutz_1993_u9mo a răspuns:

Salut! ..am si eu un iphone 6 s plus.a stat o noapte in apa am facut chestia cu orezul 48 de ore chestii dupa 3 zile l-am pus la incarcat, telefonul merge doar ca nu se vede nimic pe display aveti vreo idee?