| ML001 a întrebat:

Eroare DNS pe telefon mobil. Am un samsung corby la cartela orange. Pana acum am intrat pe internet pe telefon timp de 5 luni fara sa platesc sau sa activez vreo optiune. dar de vreo luna nu mai pot intra, imi da eroare dns sau nici un raspuns. de la ce poate fi? funda!

Răspuns Câştigător
| Eunyce a răspuns:

Ai setarile de internet facute corespunzator? Apeleaza *100# si activeaza-le. Ca ai stat pe net 5 luni gratis e ciudat. Si e clar ca acum s-a terminat fericirea asta. Trebuie sa activezi o optiune care include internet. Atunci nu iti va mai da eroare. Si ai grija la setarile serviciilor mobile de date.
Bafta.

3 răspunsuri:
| ML001 explică:

Am facut setarile corecte pentru internet. Am credit pe cartela si daca e sa intru, sa-mi ia din credit, dar nu pot deloc...cui i s-a mai intamplat si a rezolvat problema?

| chivu90 a răspuns:

Pai nu iti ajunge cat ai stat degeaba p net?

| Denisamanole a răspuns:

Du-te la partenerii Orange si ei te vor ajutawinking