| UnNumeScurt a întrebat:

Este adevarat ca este un fir de internet sau ceva de genul, sub un ocean? Daca da, sub ce ocean este, ce rol are, si de ce tocmai sub ocean l-au pus?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt mai multe. Sub toate oaceanele. Au rolul de a face legatura intre continente. De ce sub ocean? Pai unde sa-l puna? Continentele sunt despartite de oceane si mari. Altfel cum s-ar face legatura prin fir?

5 răspunsuri:
| DannyR0 a răspuns:

Exista asa ceva si traverseaza oceanul atlantic din america de nord pana in europa. L-au pus pentru ca unde altundeva putea fi plasat astfel incat sa fie facuta legatura fizica intre europa si america fara a afecta culoarele de navigatie. Internetul este de fapt o retea de calculatoare, ce sunt interconectate conform protocoalelor, astfel el are rol de a trasmite informatii la viteze foarte mari prin fibra.

| Regedesubmunte a răspuns:

Din câte știu eu nu este doar unul, ar fi o grămadă și ar lega toate continentele între ele!

| Choasmakerangel a răspuns:

Sub oceanul Arctic, si l-au pus sub ocean ca sa nu ajunga tiganii la el sa-l fure