| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că nu există cel mai bun smartphone din lume?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ar putea sa existe, dar s-ar atinge de el (in primii 2 ani de la lansare) doar miliardarii. Dupa aceea oamenii de afaceri, si apoi dupa 5 ani, oamenii de rand.

-ar putea sa ia de la iphone 7 Retina HD display: http://www.apple.com/iphone-7/specs/
-ar putea sa ia cei 12 MB RAM, memoria ROM de 2TB, camerele de 60/20 MPX (4 camere spate) si bateria de 100Wh (27, 000mAh) de la Turing Phone Cadenza: http://www.gadgetsnow.com/......980495.cms
-procesorul Intel Atom Z3560 de la Lenovo P90: http://www.gsmarena.com/lenovo_p90-6920.php
-difuzoarele de la HTC One M9: http://www.htc.com/us/smartphones/htc-one-m9/

| dragosbogdan001 a răspuns:

Logic ca nu. Nu ai cum sa spui ca asta e cel mai bun, poate maine apare altul de 10 ori mai bun. Si poimaine unul de 100 de ori mai bun si tot asa... tehnologia se dezvolta si nu exista limite. Sau poate ca limita va fi cand nu vom mai folosi asa ceva, peste 10 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba sta in felul urmator, mereu apar noutati, procesoare mult mai bune, mai multi GB RAM, memoria a ajuns la 256 GB, totusi sunt 256 adica un mini hdd, tehnologia evolueaza continuu asa ca nu este deloc de mirare ca nu exista cel mai bun smartphone. Dar la ora actuala se cam pune accent pe Samsung/Apple/Htc, Sony.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca adevarat

| OnePiece a răspuns:

Fiecare dupa preferintele sale... dupa mine cel mai bun telefon e Huawei Mate 9, urmat de S7 Edge si OnePlus 3T.

Dar un cel mai bun smartphone obiectiv nu poate exista. Depinde daca preferi iOS sau Android, ce fel de camera vrei, specificatii, etc.

| WxRo a răspuns:

Cel mai bun smartphone este acela pe care ti-l permiti. Cel mai bun este acela care iti este suficient pentru ceea ce ai tu nevoie sa faci pe el. Ca si hardware ...sunt multe "cele mai bune" insa important este sa ai un tel pe care sa il folosesti pentru ceea ce ai nevoie.

| Jager a răspuns:

Nu exista.
Dar va exista mereu: "viitorul va fi mai bun, o sa exceleze la capitolul ""x""." si tot asa.

| KenNine a răspuns:

Asa exista cel mai bun telefon din lume doar pentru o perioada de timp, ele evolueaza constant din ce in ce mai bun.Dar daca te referi pe o perioada lunga de timp nu exista cel mai bun telefon.

| Ionut621 a răspuns:

S7 e cel mai bun smartphone la ora actuala(nu sunt fan Apple, si un fan Apple ar spune iPhone 7.)

| Qwwww a răspuns:

Huawei P9 a primit anul acesta titlul de "Smartphone-ul anului în Europa" din partea Asociației Europene de Imagine și Sunet (EISA).

| CapelloRansley a răspuns:

Putem interpreta *cel mai bun* din mai multe puncte de vedere. Cel mai bun pentru mine, poate nu fi la fel de bun pentru alta persoana avand in vedere faptul ca oamenii au preferinte diferite. Exista cel mai bun pentru gaming, exista cel mai bun pentru calitate foto, cel mai bun pentru durata, etc. Deci intrebarea ar trebui sa fie in felul urmator: Exista cel mai bun telefon pentru mine? Iar raspunsul este: DA. Sper ca te-am ajutat.