| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca telefoanele BlackBerry nu pot fi ascultate? Sau e doar un mit? Am inteles ca in Orientul Mijlociu (daca nu ma insel) a fost interzis.

7 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Intr-adevar telefonele BlackBerry nu se pot asculta. Ele sunt special create pentru asa ceva, in multe tari sunt interzise. Atata timp cat nu esti interlop, in acest caz te-ar asculta SRI si afiliatele. Sau foarte bogat, si in cazul acesta hackerii care incearca sa te santajeze si altele. Dar daca esti „curat" nu ai de ce te teme. Sunt 100% sigur ca BlackBerry Curve 8520 nu poate fi ascultat, iar restul 80%. Succes! happy

| vampir004 a răspuns:

Toate telefoanele sunt ascultatehappy

| ZabuzA1999ByMe a răspuns (pentru vampir004):

Nu sunt toate ascultate de exemplu a lu bunicamea nu e ascultat (daca vr cumva sa vezi daca telefonul ti-e ascultat suna la 544 si daca iti apare ca a rasp candva inseacma ca esti ascultat)

| FlorinM28 a răspuns (pentru ZabuzA1999ByMe):

544 e numarul de dial up de la Orange

| ZabuzA1999ByMe a răspuns (pentru FlorinM28):

Aham laughing mie mi-a zis un pretec ca ba daca suni la 544 si rasp inseamna ca esti ascultat oricum mersi ca mi-ai zis tongue

| anonim_4396 explică (pentru vampir004):

Am pus intrebarea asta intrucat BlackBerry au serviciile proprii de mesagerie, iar schimbul de informatii se realizeaza intre telefon si serverul lor. De aia iti si trebuie abonament special pentu el daca vrei sa folosesti acele functii.

Cat despre voce & sms, aici cred ca pot fi interceptate convorbirile.

| justice4all a răspuns:

Este un mit crede-ma happy