| moneda a întrebat:

Este bine sa scot routerul wireless seara cand ma culc din priza?

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

Nu are absolut nimic, faci doar economie de curent

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca-l tot pornesti si opresti se poate defecta alimentarea.

| ZeHelp a răspuns:

Probabil te referi sa-l stingi de la buton. Daca asta, atunci de ce ar trebui sa fie o problema? Daca direct de la priza, atunci da ca o sa distrugi "viata" routerului.

Răspuns utilizator avertizat
| rivelinio a răspuns (pentru moneda):

Eu stiu ca, daca tii routerul stins mai mult de o ora isi pierde setarile...

| ZeHelp a răspuns (pentru moneda):

Pai daca il scoti din priza direct da. Strici routerul, o sa-l arzi

| Fuchii a răspuns:

: ) Nu trebuie scos neaparat.Nu ti se arde!

| IoNuTz90 a răspuns:

Mai bine il lasi in priza daca nu consuma foarte mult. Daca il scoti si il bagi de asa de multe ori in priza, este posibil sa ti-l arda. Funda?

| SerjManiack a răspuns:

Nu are nicio problema dar de preferat e sa il inchizi de la buton ca sa nu ai probleme cu setarile. Numai sa ai parola ca sa nu iti fure altul internetul!

Răspuns utilizator avertizat
| SerjManiack a răspuns (pentru moneda):

Atunci ma gandesc ca nu are nicio problema daca il scoti din priza.Iti dau un exemplu, eu am avut routere wireles cu setari facute in 2008 si nu s-au sters pana nu i-am dat eu resetare.Deci incearca sa vezi daca nu se sterg setarile apoi daca totul e ok, nu mai ai nicio problema!

| ZeHelp a răspuns (pentru moneda):

Ce router nu are buton de oprire? E imposibil... Dar daca totusi nu are inseamna ca nu o sa fie nici o problema fiindca compania care l-a facut a conceput ceva special sa nu se strice.

Răspuns utilizator avertizat
| gypsyboy a răspuns:

Prietene, nu are absolut nici o problema ca il scoti sau nu, nici setarile nu se sterg cum abereaza alti pe aici, e chiar indicat sa fie oprit cand este in stanby, pentru racire si o mai buna functionare oprestel de cate ori nu il folosesti, la fel fac si eu si merge fara probleme de 1 an jumate;-)