| strike118 a întrebat:

Este bun acest PC de gaming pentru un buget de 2000 RON?

HARD DISK / WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB
PROCESOR / AMD FX-6300 3.5 GHz box
PLACA DE BAZA / ASRock 960GM-VGS3 FX
PLACA VIDEO / Zotac GeForce GTX 650 Ti Synergy Edition 1GB DDR5 128-bit
RAM / Zeppelin 4GB DDR3 1333MHz CL9
SURSA / Super Flower Atlas Missile AT-400P12N 400W
CARCASA / Segotep SG-ZX3-NF

Doresc sa rulez jocuri noi, desi nu GTA V sau Wolfenstein The New Order, ci majoritatea jocurilor de pe Steam ca sa ma joc cu prietenii. Am sa mai schimb componente in timp (de ex. am de gand sa imi dau un viitor upgrade la 8 GB RAM) dar vreau sa imi ramana bani si de periferice.
Este suficient de incapatoare si de aerisita carcasa?
Este bun procesorul in comparatie cu placa video(si invers)?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Placa video e cam slabuta, incearca sa iei ceva mai puternic de exemplu un AMD Radeon 270. E mai scumpa cu vreo 2 milioane, dar merita.