| IFlorin97 a întrebat:

Este bun iphone 5? Unii zice ca nu le merge butonul de home.

4 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Nu, pentru anul 2017 nu este bun.
In pretul pe care il dai pe un iphone 5, de pe la nu stiu cine de pe olx (poti sa iti iei si teapa)
Poti sa iti iei un telefon nou nout, la cutie, garantie, toate cele, cu Android.
Dar daca esti genul cu `fite` care vrea neaparat sa se laude ca are iphone 5 (care poate fi batut la momentul actual si de un smartphone de 250 de lei cu Android) este ok.

| gd001 a răspuns:

5s-ul are buton cu amprena. 5 simplu nu are. Iti recomand unul nou. Ca pe net dai peste fel si fel de oameni. Mai este si iphone 5 se. Acesta are caracteristici ca ale lui iphone 6 doar ca nu si designul. Asa ca daca iti place un Iphone si vrei sa fie si cat de cat actual si ieftin. Iphone 5 se e alegerea potrivita.

| DanyUzZy a răspuns (pentru gd001):

Vreau sa te informez ca nu exista niciun iPhone 5 SE, asa cum spui tu.
Tu vorbesti despre iPhone SE care este mai imbunatatit decat seria 5 dar nu merita un upgrade pentru ca sunt diferente foarte minore.
Eu am avut un iPhone 5s si iti pot recomanda telefonul dar totusi OS-ul Android este mult mai superior in ochii mei. Eu iti spun ca iti gasesti un telefon mult mai bun pe piata la acelasi pret. Bafta!

| gd001 a răspuns (pentru DanyUzZy):

Scuza-ma ai dreptate. La Iphone SE ma refeream. In legatura cu Androidul nici o sansa. Am avut vreo 5 ani Samsung si efectiv imi venea sa dau cu el de pereti, o multime de erori si restartari.In schimb cu Iphone-ul nu am patit niciodata, nici un restart. Plus ca merge mult mai rapid. Si e mult mai siigur.