| simizmarius123 a întrebat:

Este bun Laptop-ul asta? Stiti unul mai ieftin de genul gaming? dau Funda!

Specificatii:
Nume: Laptop ASUS FX504

PROCESOR

Producator procesor Intel®
Tip procesor i5
Model procesor 8300H
Arhitectura Coffee Lake
Numar nuclee 4
Frecventa nominala 2300 MHz
Cache 8192 KB
Frecventa Turbo Boost 4000 MHz
Tehnologie procesor 14 nm
Procesor grafic integrat Intel® UHD Graphics 630
DISPLAY

Diagonala display 15.6 inch
Format display Full HD
Tehnologie display IPS
Finisaj display Anti-Glare
Rezolutie 1920 x 1080
MEMORIE

Capacitate memorie 8 GB
Tip memorie DDR4
Numar sloturi 2
Sloturi ocupate 1
Frecventa 2666 MHz
HARD DISK

Tip stocare HDD
Capacitate stocare 1 TB
Viteza de rotatie 5400 rpm
PLACA VIDEO

Tip placa video Dedicata
Chipset video nVidia GeForce
Model placa video GTX 1050
Capacitate memorie video 4096 MB
Tip memorie placa video GDDR5
MULTIMEDIA

Unitate optica Nu
Camera WEB HD
Audio Difuzoare stereo
Microfoane duale
Tehnologii audio DTS
CONECTIVITATE & PORTURI

Porturi 1 x HDMI
2 x USB 3.0
1 x Audio Out
1 x USB 2.0
Wireless 802.11 ac 2x2
Versiune Bluetooth 4.0
CARACTERISTICI GENERALE

Tastatura numerica Da
Dimensiuni (W x H x D) 384 x 25 x 262 mm
Greutate 2.3 Kg
Securitate Kensington Lock
Limba tastatura Tastatura internationala
Culoare Negru
Caracteristici cheie Camera web
Tastatura iluminata
SOFTWARE

Sistem de operare Free DOS

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai ieftin sa iti duca GTA 5 pe low e acesta: http://bit.ly/2Q0Q8UM la 2.700 ron. O sa-ti duca asa: https://www.youtube.com/watch?v=NZzGglnk9nU&t=466s
In banii aceia ai 2 variante: ceva mult mai bun decat ai selectat tu:
http://bit.ly/2ETjWBq la 3300 sau daca vrei putin avantaj pe fps-uri (5-10, desi eu cred ca cel la 3300 o sa fie cea mai buna alegere) ai la 3400 http://bit.ly/2Q4dWa7
Mergi pe cel la 3300, daca vrei sa-l cumperi utilizeaza VCUHU9KS ca si cod de reducere, iti da o reducere de 1% la produsele ce nu au o reducere. Cel de 3300 o sa-ti duca GTA V pe ultra in plaja celor 60 fps http://www.youtube.com/watch?v=Z5J0NhV-3no Ia-l cu incredere daca ai buget, e mult mai ok ca ce-ai selectat tu si putin mai ieftin, in banii aceia iti pui si-un SSD.

| simizmarius123 explică (pentru CM7YRE):

A pai, am luat acum 2 ani un Laptop HP si mergea foarte greu, era nou, google-ul se deschidea in aproximativ 5-10 sec

| CM7YRE a răspuns (pentru simizmarius123):

A, pai, acum 20 ani mi-am cumparat si eu un trabant si nu prindea 200km/h. Laptopul nu e influentat de marca (intr-o oarecare masura), ci de componentele din el. Ai acolo cum ti-ar "merge" jocurile, ai si un ssd. Depinde cine iti instaleaza sistemul de operare, daca instalezi driverele corespunzatoare si ce versiuni, depind multi factori, nu idei precum "ieri mergea greu. Azi poate merge la fel de greu?". Conteaza ce si cum compari, nu "bmw 2018 vs bmw de acum 2 ani (a nu se considera 2016".

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as merge pe 1060, dar si acest laptop e bun pentru gaming, cel putin pana scop astia modele cu generatia 2060, 70, 80 laptop

| simizmarius123 explică (pentru RAY):

Altul mai ieftin stii? As prefera unu care merge pe jocurile - ( GTA5, Jocuri cu masini ) cu setarile pe Low sa fie vreo 60 de FPS in sus, dau funda!

| RAY a răspuns (pentru simizmarius123):

Asta cat costa?

| simizmarius123 explică (pentru RAY):

Https://www.emag.ro/......D203CFBBM/

Asta e link-ul la Laptop

| RAY a răspuns (pentru simizmarius123):

Mai ieftin nu ai ce gasi mann