| SmileAgain a întrebat:

Este bun Net Framework?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu am idee la ce foloseste Net Framework si nu ma intereseaza.
Tot ce stiu este ca face bine calculatorului, si windows-ul are in update si obligatia de a updata net framework-ul, deci da, face bine.
Sunt program si jocuri care nu merg daca nu ai net framework 4 sau 3.1 adica anumite versiuni.
Da, este bun.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da este bun la aplicațiile ce depunde de acest program, cum ar fi cd burnel xp, unele jocuri și altele, deci dacă plănuiești să îl elimini recomand să te mai gândești, în sensul de mai bine nu.Succes

| K0sti a răspuns:

Raspund corect "al3xander"! La fel, placile video de la ATI nu merg fara NET Framework. Control panelul nu se poate instala!

| al3xander a răspuns:

.net framework este o platforma de programare (sunt mai multe versiuni: 1, 1.1, 2, 3, 3.5, 4, 4.5). daca rulezi un program care a fost facut cu una dintre platformele astea si nu ai instalat.net framework o sa-ti dea o eroare si nu o sa functioneze programul respectiv. mai exact astea sunt "inima" unor programe. nu inteleg sincer de ce ai dat funda la unu care habar n-are ce vorbeste.