| Raluca591 a întrebat:

Este bun un laptop la 15 milioane?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de ce componente are, daca ne-ai da si un link, am putea sa iti spunem daca merita sau nu.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde la ce il folosesti. Cred ca tu il vei folosi pentru seriale, asa ca va fi bun si unul la 1.500 lei.

| Sofer a răspuns:

Pentru browsing asa și asa. Pana în 3000 lei găsești ceva super.

| LPCTSTR a răspuns:

Relativ.
La 1500 lei nu gasesti laptopuri de 3000 si invers.
Dar pentru browsing, Office si sarcini usoare (nu editare video(poate doar foto)) ai putea gasi.
Poate te ajuta:-procesor relativ nou (as zice si amd insa nu stiu ce sa zic de caldura), i3 pentru latura de office si de la i5 in sus pentru gaming, dar tine minte ca un i5 poste face si office, poate chiar mai bine, in timp ce un i3 nu este recomandat pentru cine stie ce jocuri.
-cat mai mult ram: de preferat 8gb, daca nu gasesti cu 8 si esti in limita pretului pentru restul componentelor, 4gb sunt ok, dar nu destui
-placa grafica decenta, orice, numai sa nu fie placa grafica integrata!
-hdd cu o capacitate cat mai mare, 500gb sunt suficienti daca nu vei face din laptop album de poze, eventual 1tb, insa cresc preturile. In unele cazuri as include si un ssd de 128gb, insa nu recomand psntru buget redus
-cat mai multe porturi usb; neaparat jack pentru casti si microfon.
-o baterie rezonabila, insa daca banii zunt problema, hai sa nu mai includem si bateria, presupunand deja ca il vei tine tot timpul conectat la priza

| PainTech a răspuns:

Pentru office si vazut filme doar. Daca vrei ceva mai serios pentru jocuri sau editare foto trebuie sa mai maresti bugetul.

Acum depinde mult de laptop.