| RaduVali1985 a întrebat:

Este bun windows 8.1?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Toate au avantaje si dezavantaje, fani si "hateri". Pana la urma ar trebui sa alegi ceea ce ti se potriveste. Nu strica sa experimentezi.

Personal am avut W8.1 vreo 4 ani, acum am W10. Sincer imi place mai tare W10, dar nici 8.1 nu mi-a facut probleme (prea mari).

Acum depinde si de dispozitiv. Windows 10 tinde sa consume putin mai mult cu toate tampeniile active si daca dispozitivul e mai vechi e posibil sa nu ai drivere disponibile pe W10.

2 răspunsuri:
| Julia1188 a răspuns:

Eu am 8.1 si sunt multumita. Am avut si 10 si nu mi-a placut absolut deloc. Asa ca m-am intors la 8.1.

| flixbuster a răspuns:

Da, pana in Ianuarie 2023 cand iese si el din suport (cum a iesit Windows 7 luna aceasta).