| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Este bună aceasta memorie RAM?
Link: https://emag.page.link/82czXCjcqStstFzTA

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Daca vrei memorie de laptop mai bine ia-o pe asta de 8 si ai terminat problema, nu de alta da 12gb ram is numai buni daca vrei sa te si joci ceva
https://www.pcgarage.ro/......l19-12v-5/

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Este buna, atata timp cat este compatibila cu placa de baza(adica sa suporte ddr4)

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru bogdan324):

Am 4 GB ddr4 pe el și vreau să fac upgrade la 8

| NLS a răspuns (pentru Badea_Adrian_1982):

E aceeași latenta (CL)?
Daca sunt diferite, o sa ai probleme.
Daca frecventele sunt diferite,
sistemul va functiona, însă ram ul nu va rula în dual channel, și ambele placute vor lucra la frecventa celei mai mici dintre ele.

Daca vrei sa meargă în dual, channel, e bine sa fie perfect identice (producător și model, mărime, frecventa, latenta (CL), voltaj)

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru NLS):

Am un laptop cu un singur slot de RAM. Nu pot avea dual channel.

| bogdan324 a răspuns (pentru Badea_Adrian_1982):

Memoria aceea nu merge pe laptop

| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii buna, doar daca exista compatibilitate cu computerul tau si sistemul de operare folosit.

| GPA a răspuns:

Că să-ți spun dacă este compatibilă sau nu, te rog să-mi spui cum se numește placa de bază? Ce model este?