| z0rel a întrebat:

Este buna firma Lenovo? ma refer la laptopuri. fundaaa!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am instalat destule Lenovo, probleme am avut cu Acer mari, Lenovo am avut o singura data nu imi citea de pe stik windowsul bine posibil sa fi fost vina mea apoii a mers brici, fata de altele nu am ce spune, totusi recomand Dell si da un ssd, daca ai banii da pe un ssd si Dell merita apropo un hard mare nu e prea indicat, si asa un hdd de 200 gb ti de ajuns parerea mea, nu pastra niciodata date pe hdd ala se strica rapid sa stii e ceva in miscare, cati banii ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ok, oricum conteaza mai mult ce componente exista inautru decat cine le a asamblat

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Gresit! Implementarea conteaza foarte mult! Ca si la placile de baza si la placile video! Aceeasi placa de baza facuta de producatori diferiti, va avea si performante diferite, mai bune sau mai putin bune! Repet, conteaza foarte mult implementarea, cum e gandit cablajul, cum sunt dispuse piesele, calitatea pieselor, a lipiturilor, a aliajului de lipit, etc!

| OnuOnulică a răspuns:

E una din cele mai bune firme de laptop-uri!

| Jipa95 a răspuns:

Este o firma ok! Adica majoritatea produselor sunt facute din materiale de buna calitate, placut la atingere, si performanate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenovo este de fapt fostul IBM care era acum cativa ani. Laptopurile astea nu stau prea bine la capitolul fiabilitate. Designul e destul de naspa si plasticul din care este construita carcasa care da senzatia de plastic ieftin. O marca nu tocmai ok. Exista optiuni mai bune decat Lenovo, precum Asus, Dell sau Toshiba.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord.luni am vazut un laptop de 8 ani Toshiba mam mirat, bine baterie nu avea, nu a fost curatat nicioata, doar probleme de ram am avut bine si l-am incercat la greu cu programe saracul a cedat avea 2 gb, apoi i-am reinstalat merge super bine, de Dell numai vb super. Asus e bun

| irbis96 a răspuns:

A trebuit sa aleg intre Lenovo, Asus si Acer cand l-am luat pe al meu, si am mers cu Lenovo; sunt super multumita de el.

| Treistariustar a răspuns:

Da sunt destul de ok laptopurile de la Lenovo http://bit.ly/114BwKc

| z0rel explică:

Dispun de 2500lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru z0rel):

Asa mai merge, daca stiu si eu bugetul! In banii astia, laptop mai bun ca acesta nu gasesti, atat la configuratie cat si la fiabilitate:
http://bit.ly/1xB6JBJ
Asus este cea mai fiabila marca, sunt laptopurile care ajung cele mai RAR in service. Este singura firma care are implementata tehnologia ''ice cool'' pentru a pastra temperatura mica in interiorul lui. Material de calitate, piese de calitate, design frumos, deci merita din plin. Il am si stiu ce te sfatuiesc.
Apropo, ruleaza aproape toate jocurile pana in prezent, in caz ca esti gamer.