| anonim_4396 a întrebat:

Este ca update-urile de la Windows 10 sunt teribil de enervante de la o vreme incoace? Mai ales de la Fall Creators Update? Multe chiar pline de bug-uri.

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Instaleaza windows 7 asta e cel mai bun, poti incerca si windows 8.1 sau windows 10, daca este original e mai bine, iti merge pc-ul mai ok, dupa instalare poti oprii update-urile, am observat si eu ca imi incetineste laptopul

| RAY a răspuns:

Mai tare m-a enervat windows defender si ma enerveaza in continuare si ca degeaba il opresc sa isi update ca tot isi da, degeaba opresc windows defender ca singur se activeaza, notificarile stupide, bine ca am ssd, nu pot merge pe windows pe 7, asta e

| NLS a răspuns:

Opreste-le, daca ai versiunea Pro.
Si le faci tu de 3-4 ori pe an, sau chiar mai rar, daca nu ai alte probleme.
Buguri am intampinat 2, au fost rezolvate fiecare dupa aproximativ 5-6 zile (prin alte micro-update-uri).
Opreste Cortana si telemetria, pune tot de la Privacy pe Off, blocheaza in Servicii Apps-urile nefolosite, (Disabled, in loc de Manual sau Automatic).
La fiecare Update major, ele se vor reactiva, de aceea: - fa update cat mai rar.

| gelu1970 a răspuns:

Da, e adevarat. de aceea m-am intors la 7