| Queensisjdne a întrebat:

Este destul 32gb pe iphone 7? Din momebt ce imi ramane cam 24gb pentru poze si videoclipuri 4k.Nu sunt eu mare fotograf dar am multe poze de pe whatsapp si daca calatoresc pe undeva sau excursii scolare fac in jur de 50 poze.M-am uitat si pe yt si la iphone 7 plus zicea ca iti raman vreo 25fb pentru poze si videoclipuri restul ios si aplicatii si poti filma.o ora jumate.Merita mai mult cel de 128gb?

2 răspunsuri:
| Dascalu_Rareş_2000 a răspuns:

Se merita mai mult doar daca tii mortis sa ai memorie pe care sa n-o folosesti... daca nu iti umplitelefoul cu tot felul de lucruri inutile varianta de 32 gb este perfecta.....iti recomand sa folosesti dropbox sau one drive sa iti pui toate pozele si videoclipurile, sa le poti accesa de oriunde ai internet, si asa esti sigur ca nu le vei pierde happy

| AnnaBtw a răspuns:

Eu am un iphone 6S de 64GB pentru ca am 900 de melodii pe aplicatie si peste 10k poze si 500+ video-uri si tot mai am vreo 2GB de memorie. Software-ul iti ia cam 8GB de memorie deci din 32 ramai doar cu 24 si nu ii vad rostul sa fiu sincera, mai ales ca whatsapp-ul cu multe documente (poze, video-uri etc.) ia foarte mult, iar daca salvezi pozele si mai mult. Wapp-ul meu ocupa 2GB deja si nu am extrem de multe. Pe de alta parte, 6S+ de 128 se blocheaza si merge foarte greu dupa un timp, nu stiu de 7 dar daca 6S+ face asa, poate si 7 face la fel. Dupa mine cel putin, s-ar merita mai mult ala de 128 pentru ca o sa ai memorie pentru orice, oricand, mai ales videourile care retin enorm de multa memorie (galeria mea are 20GB+)
Dar, iar, daca esti dispus sa-ti descarci pozele/videourile pe laptop (nu ca mine, din cauza lenii) merita mai mult unul de 32GB. Depinde doar de tine si de cat efort esti dispus sa pui