| Bartulov a întrebat:

Este mai buna o placa video :
MSI NVIDIA GeForce GT 630, 4096MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA

Decat o placa video :
Gigabyte nVidia GT 220, 1024MB, DDR3, 128bit, HDMI, PCI-E?

Stiu ca e diferenta de 3GB RAM, dar la altceva e mai buna decat asta care o am eu de 1GB RAM?

Dau funda.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Mai buna este gt630
Vad ca majoritatea fac aceasta confuzie cu cati am mai multi gb de vram cu atat este mai buna placa video, este total gresit cel mai mult conteaza procesorul grafic, latimea de banda, tipul memoriei gddr3 sau gddr5 si in final cantitatea de memorie

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este mai buna, dar faci o greseala imensa, ca vad ca iti alegi placa dupa numarul de gb. Cea mai mare prostie de altfel... Asta e ultimul lucru la care te uiti cand alegi o placa video.

| DimLight a răspuns:

Da, gt630 e superioara gt220-ului dar nu stiu daca un gt630 are ce sa faca cu mai mult de 3gb ram. daca vrei sa joci jocurile aparute anul asta iti garantez ca nu le poti decat rula la minim si probabil sacadat, ia-ti ceva de generatie mai noua daca ai bani, eventual in rate lol dar macar nu iti iei o placa depasita

| OmuNegru2 a răspuns:

Este mai buna. Vram fara numar :)) http://bit.ly/1q2Nb4o